Zóna registrovaných členov a navštevníkov
 

Birgit Sist

Birgit Sist

Birgit Sist, DVM

Po ukončení štúdia na Veterinárnej univerzite vo Viedni v roku 2002, začala pracovať na klinike pre spoločenské zvieratá  “Tierklinik Kreuzbergl”, vo svojom rodnom meste na juhu Rakúska. Počas piatich rokov, okrem špecializovania sa na reprodukciu, prejavila osobitný záujem o anestéziu a terapiu bolesti a zaviedla nové postupy a protokoly na klinike. V rokoch 2008 až 2010 bola zamestnaná na klinike v Linzi “Tierklinik Leonding”, kde opätovne pracovala na zlepšení anestetických protokolov a terapii bolesti pre chirurgických pacientov, ako aj pre iných pacientov v dennej praxi.

V súčasnosti pracuje pre Richter Pharma AG, rakúskeho výrobcu veterinárnych liekov, so zameraním na terapiu bolesti. Okrem toho prednáša v rôznych krajinách, kde sa delí so svojimi poznatkami, získanými v klinickej praxi a takisto aj na rôznych konferenciách a kongresoch postgraduálneho vzdelávania.

Je zakladajúcou členkou a členkou výboru Austrian Veterinary Analgesia Network (AVAN, Rakúska skupina pre veterinárnu analgéziu), ktorá je platformou pre výmenu vedomostí medzi veterinármi, podporovanou Veterinárnou univerzitou vo Viedni a International Veterinary Academy of Pain Management (IVAPM, Medzinárodná veterinárna akadémia terapia bolesti).