Sobotný večer

Lipa bandPeter Lipa (nar. 30. 5. 1943) je najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény. Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu. Posledných desať rokov sa venuje najmä pôvodným piesňam, ktoré vznikajú na texty. Priznáva ovplyvnenie spevákmi, ako sú Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Počas svojej speváckej kariéry sa vždy dokázal obklopiť vynikajúcimi hudobníkmi, ktorí mu pomohli dosiahnuť európsku reputáciu jazzového vokalistu. Už v 80. rokoch minulého storočia sa v rebríčku najlepších európskych jazzových spevákov v časopise Jazz Forum pravidelne umiestňoval medzi prvou päťkou.V roku 1976 založil spolu s Milošom Paškom tradíciu Bratislavských jazzových dní a začal moderovať pravidelný rozhlasový program o jazzovej hudbe. V roku 1989 vznikla Slovenská jazzová spoločnosť. Peter Lipa je od začiatku jej prezidentom. Dnes sa môže pochváliť tým, že spieval na všetkých kontinentoch. Väčšina jeho piesní je zaznamenaná na hudobných nosičoch, aj keď kuriozitou je, že svoju prvú platňu pre komunistickú cenzúru vydal  až vo svojich 40 rokoch. Jeho najsilnejším zážitkom zo sveta hudby bol duet s Bobbym McFerrinom, ku ktorému ho vyzval sám maestro na záver svojho bratislavského koncertu v roku 1986.

HitBand

Repertoár kapely HitBand je zameraný na „živú produkciu“ česko-slovenských a svetových  hitov, štandardnú a populárnu hudbu... Koncertný program je najčastejšie prezentovaný na firemných akciách, večierkoch, plesoch, rôznych významných podujatiach a oslavách.

Hitband založili členovia rokovej kapely FERWIDO (www.ferwido.sk). Česko - slovenské a svetové hity patria k veľmi obľúbeným a žiadaným skladbám na rôznych akciách, oslavách a ľudia sa pri produkcií vedia veľmi dobre zabávať. Kapela Hitband má vlastnú aparatúru na ozvučenie menších aj väčších priestorov... Pri väčšine akcií hráme na viac hudobných blokov alebo pri požiadavke od klienta sa striedame s DJ-om.